منوی دسته بندی

علت روشن ماندن صفحه آیفون تصویری چیست؟

علت روشن ماندن آیفون تصویری در این مقاله بررسی شده است.

آیفون‌های تصویری ممکن است به مرور زمان به دلیل خراب شدن قطعات یا بروز مشکل در سیم کشی دچار مشکلاتی شوند. یکی از این مشکلات روشن ماندن صفحه آیفون تصویری است. تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله علت روشن ماندن مانیتور آیفون تصویری را بررسی کنیم. همچنین به این سوال پاسخ دهیم که برای حل مشکل روشن ماندن صفحه آیفون تصویری باید چه کار کرد؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید این مقاله برای شما نوشته شده است.

بررسی علت روشن ماندن صفحه آیفون تصویری

روشن ماندن مانیتور آیفون تصویری ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. یکی از این دلایل آسیب‌دیدگی یا از کار افتادن برد اصلی دستگاه است. در بعضی مواقع نیز این مشکل به دلیل گیر کردن شاسی مربوط به زنگ یا اتصالی سیم مربوط به زنگ در پشت مانیتور رخ می‌دهد. در چنین مواردی، توصیه می‌شود از یک تکنسین متخصص برای تعمیر آیفون تصویری کمک بگیرید تا از بروز آسیب‌های بیشتر و جدی‌تر جلوگیری شود.

خاموش نشدن تصویر آیفون تصویری به دلیل خرابی برد دستگاه

خرابی برد دستگاه یکی از مواردی است که تعمیرکاران آن را به‌عنوان علت روشن ماندن مانیتور آیفون تصویری و علت برفکی شدن آیفون تصویری معرفی می‌کنند. برای تشخیص اینکه آیا صفحه آیفون تصویری به دلیل خراب شدن برد دستگاه خاموش نمی‌شود، تعمیرکار عملکرد سایر بخش‌های دستگاه را نیز بررسی می‌کند. در‌صورتی‌که بخش‌های دیگر آیفون مانند دکمه‌ها و صدای دستگاه نیز به درستی کار نکند، احتمالا مشکل از برد دستگاه است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.
تکنسین با بررسی برد دستگاه و میزان آسیب، نسبت به تعمیر یا تعویض برد اقدام می‌کند. توجه داشته باشید که عمده مشکلات آیفون تصویری که مربوط به خرابی برد دستگاه می‌شوند بسیار پیچیده و حساس هستند؛ بنابراین برای جلوگیری از هر‌گونه آسیب جدی به قطعه و دستگاه اصلی از تعمیر خودسرانه آیفون تصویری خودداری کنید. با اهمیت دادن به این موضوع از صرف هزینه‌های اضافی نیز جلوگیری می‌شود.

ارتباط گیر کردن شاسی زنگ و روشن ماندن صفحه آیفون تصویری

در حالتی که مانیتور آیفون تصویری روشن مانده است و با برداشتن و گذاشتن گوشی صدای زنگ می‌آید، یعنی شاسی زنگ گیر کرده است. برای تشخیص اینکه آیا روشن ماندن صفحه آیفون تصویری به دلیل گیر کردن شاسی زنگ است ابتدا دکمه زنگ روی پنل خارجی را به لحاظ فیزیکی بررسی کنید. اگر دکمه گیر کرده است یا پس از فشار داده شدن به حالت اولیه برنمی‌گردد، مشکل خاموش نشدن مانیتور آیفون از شاسی زنگ است. به گوش رسیدن صدای زنگ به‌صورت مداوم یکی دیگر از راه‌هایی است که نشان می‌دهد گیر کردن شاسی زنگ، علت روشن ماندن مانیتور آیفون تصویری است.
با راهکارهایی هم‌چون تنظیم فیزیکی، تمیز کردن اطراف دکمه و تماس با یک متخصص می‌توان مشکل گیر کردن شاسی زنگ را حل کرد. برای برگرداندن دکمه به حالت عادی ابتدا آن را به‌آرامی فشار دهید. گاهی اوقات کثیف شدن اطراف دکمه یا ورود یک شی خارجی باعث گیر کردن شاسی زنگ می‌شود؛ بنابراین ممکن است تمیز کردن اطراف دکمه باعث حل شدن مشکل شود. اگر دکمه از نظر فیزیکی سالم به نظر می‌رسد و تمیز کردن کمکی نمی‌کند، بهتر است با یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید.

اتصالی سیم زنگ؛ یکی از علت‌های روشن ماندن مانیتور آیفون تصویری

اتصالی سیم زنگ پشت مانیتور یکی دیگر از دلایلی است که منجربه روشن ماندن صفحه آیفون تصویری می‌شود. یکی از نشانه‌های وجود اتصالی در سیم زنگ، شنیدن صدای زنگ است. در این حالت تعمیرکار آیفون تصویری، سیم‌های پشت مانیتور را برای پیدا کردن هرگونه نشانه‌ آسیب، اتصالات شل یا اتصال کوتاه چک می‌کند. در‌صورتی‌که سیم‌کشی دستگاه آسیب دیده باشد، باید سیم‌های جدید جایگزین شوند. گاهی‌ اوقات اتصالات سیم‌کشی و وجود یک اتصال کوتاه ممکن است علت روشن نشدن آیفون یا قطع شدن صدای زنگ آیفون تصویری باشد.

راه‌حل مشکل روشن ماندن صفحه آیفون تصویری چیست؟

برای حل مشکل روشن ماندن صفحه آیفون تصویری اقدامات مختلفی می‌توان انجام داد. در ادامه به چند اقدام موثر برای رفع این مشکل اشاره کرده‌ایم:

  • بازنشانی دستگاه: در برخی مواقع با بازنشانی «Restart» دستگاه، مشکل روشن ماندن صفحه آیفون تصویری حل می‌شود.
  • بررسی و تعمیر یا تعویض برد اصلی: اگر برد اصلی دستگاه دچار مشکل شود، ممکن است برد نیاز به تعمیر یا جایگزینی داشته باشد.
  • چک کردن اتصالات و سیم‌کشی: مطمئن شوید که کلیه اتصالات و سیم‌ها سالم و محکم هستند و به دنبال سیم‌ها و اتصالات شل یا آسیب دیده باشید.

اقداماتی که در بالا به آن اشاره شد، به شناسایی و حل مشکل کمک می‌کنند. گاهی اوقات مشکل روشن ماندن صفحه نمایش آیفون تصویری معمولا پیچیده‌تر از گیر کردن شاسی زنگ است؛ در بعضی مواقع نیز دلایل برفکی شدن تصویر آیفون تصویری برند‌های مختلف با یکدیگر متفاوت خواهد بود. بنابراین توصیه می‌شود برای حل کامل مشکل و جلوگیری از ایجاد مشکلات جدی‌تر برای دستگاه، تعمیرات آیفون تصویری کوماکس، تابا، الکتروپیک و سایر برند‌ها توسط یک تکنسین متخصص و تعمیرکار حرفه‌ای انجام شود.

حل مشکل روشن ماندن صفحه آیفون تصویری با عیب‌یابی توسط متخصص

روشن ماندن صفحه آیفون تصویری یکی از مشکلات رایج آیفون است. بروز این مشکل دلایل مختلفی مانند خرابی برد دستگاه، گیر کردن شاسی زنگ و اتصال سیم‌کشی دارد. یک تکنسین و فرد متخصص با دانشی که دارد، علت را به‌طور دقیق شناسایی می‌کند و قادر است مشکل را به‌طور کامل حل کند.
با تشخیص مشکل توسط تعمیرکار و انجام اقدامات لازم از صرف هزینه‌های اضافی و بروز آسیب‌های جدی به دستگاه جلوگیری می‌شود. همچنین تعمیر دستگاه توسط یک فرد متخصص به بالا رفتن طول عمر و عملکرد بهتر دستگاه کمک می‌کند. اگر آیفون تصویری شما نیز مشکلی مانند خاموش نشدن مانیتور دارد، کارشناسان کوروش تصویر می‌توانند برای رفع این مشکل کمکتان کنند. اگر در این زمینه و موارد مشابه نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، سوالاتتان را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما (پاسخگویی تا 12 شب)