منوی دسته بندی

متداول ترین مشکلات آیفون تصویری و نحوه رفع آن

آموزش عیب یابی آیفون تصویری در کوروش تصویر

به‌طور طبیعی همه وسیله‌‌های الکتریکی بعد از چندین سال استفاده دچار مشکل می‌شوند و نیاز به سرویس دوره‌ای و تعمیر دارند. آیفون‌های تصویری نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از طرف دیگر ممکن است بروز مشکل برای آیفون به دلیل نصب غیر اصولی باشد. در این مطلب متداول‌ترین مشکلات و نحوه عیب یابی آیفون تصویری را برای هر مشکل مورد بررسی قرار می‌دهیم. اگر برای تعمیر آیفون تصویری نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید این مقاله برای شما نوشته شده است.

1- علت نویز آیفون تصویری و شنیدن صدای خش خش به دلیل نزدیکی مدار به بلندگو

یکی از متداول‌ترین مشکلات آیفون‌های تصویری شنیده شدن صدای خش خش است که به دلیل نزدیکی مدار به بلندگو رخ می‌دهد. اگر هنگام نصب به این موضوع توجه نشود، بعد از مدتی صدا همراه با خش‌خش منتقل می‌شود. در بعضی موارد نیز علت خش‌خش صدا از سیم‌کشی نامناسب یا آسیب‌دیده است. تعمیرکار با عیب یابی آیفون تصویری و سایر برندها به‌طور دقیق و با استفاده از سیم‌های با کیفیت بالاتر مشکل را برطرف خواهد کرد.
بروز مشکل برای برد صوتی یکی دیگر از دلایل شنیدن صدای نویز در آیفون‌های تصویری محسوب می‌شود. در این صورت بسته به تشخیص تعمیرکار ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض برد صوتی باشد. گاهی اوقات ممکن است اتصالات داخلی آسیب‌ ببینند یا شل شوند که باعث اختلال در انتقال صدا می‌شود؛ از این رو بررسی اتصالات داخلی نیز در برخی موارد برای حل مشکل کارساز خواهد بود.
بهترین راه‌حل برای تعمیر آیفون تصویری درصورت بروز این مشکل، ابتدا شناسایی دقیق علت‌ ایجاد خش‌خش و سپس انجام اقدامات مناسب برای رفع آن است. با‌توجه‌به اینکه تعمیر آیفون تصویری حساسیت بالایی دارد، برای حل مشکل صدای خش خش باید از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

بررسی علت نویز در صدای آیفون تصویری

2- وجود پارازیت تصویر و نویز در صدای آیفون تصویری

یکی از مشکلات متداولی که کاربران آیفون تصویری با آن مواجه می‌شوند، وجود پارازیت در تصویر و صدا است. از نشانه‌های بروز این مشکل می‌توان به چشمک زدن لامپ پاور و صدای تق تق از مانیتور اشاره کرد. این علائم معمولا نشان‌دهنده وجود نوسانات در جریان برق هستند که بر اجزای الکترونیکی آیفون تصویری تاثیر می‌گذارند و منجر‌به بروز اختلال در صدا و تصویر می‌شوند.
اکثر اوقات در چنین شرایطی با تعمیر برد دستگاه مشکل رفع می‌شود؛ اما در برخی موارد نیز برای رفع مشکل آیفون تصویریب نیاز به تعویض برد دستگاه است. تعمیر یا تعویض برد مانیتور به بهبود عملکرد صحیح سیستم کمک و از ایجاد نویز‌های ناخواسته جلوگیری می‌کند. این فرآیند به منظور بررسی دقیق همه جنبه‌های فنی و عیب یابی آیفون تصویری به‌صورت اصولی باید توسط یک تکنسین مجرب انجام شود. توجه داشته باشید که تعمیر توسط افراد غیر‌متخصص ممکن است مشکلات جدی‌تری برای دستگاه به وجود بیاورد.

یافتن علت نویز آیفون تصویری به عیب یابی آیفون تصویری کمک میکند.

3- خاموش شدن دستگاه؛ یکی از مشکلات آیفون در صورت اختلال برق ورودی

یکی از مشکلاتی که باعث مراجعه ما به کارشناس تعمیر آیفون تصویری می‌شود، خاموش شدن کامل دستگاه است. در صورت مشاهده خاموش بودن چراغ پاور آیفون، با فشار دادن دکمه پاور دستگاه را روشن کنید. در‌صورتی‌که بعد از انجام این کار تصویری روی صفحه نمایش مشاهده نکردید، باید برق ورودی مانیتور را بررسی کنید.

با‌این‌حال اگر مانیتور برق ندارد، احتمالا برد مانیتور سوخته و نیاز به تعویض آن است​​. در صورت بروز این مشکل برای تعمیر آیفون تصویری، به‌خصوص در مواقعی که برق شهری به مانیتور وصل است، از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. تعمیرکار با بررسی نقشه آیفون تصویری commax و سایر برندها، مشکل را در کمترین زمان و به‌طور مطمئن شناسایی و رفع می‌کند.

4- سیاه و سفیدی تصویر؛ یکی از مشکلات رایج آیفون‌ تصویری رنگی

یکی از مشکلات رایج آیفون‌های رنگی، نمایش دادن تصویر به‌صورت سیاه و سفید است. بروز چنین مشکلی به معنای آسیب دیدن برد تصویر خواهد بود. در اکثر مواقع می‌توان مشکل سیاه و سفیدی تصویر را با تعمیر برد تصویر رفع کرد؛ اما در برخی موارد نیز نیاز به تعویض کامل برد است.
تعمیرکار برای برآورد اینکه مشکل برد تصویر با تعمیر حل می‌شود یا به تعویض نیاز دارد، آن را برای شناسایی مشکل و رفع آن به‌طور کامل بررسی می‌کند. برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر و جدی‌تر، توصیه می‌کنیم تعمیر آیفون تصویری توسط افراد متخصص و مجرب انجام شود.

سیاه شدن تصویر آیفون تصویری نشان دهنده ایراد در برد اصلی است.

5- پشت سر هم زنگ خوردن آیفون تصویری و قطع نشدن تصویر آیفون

اصلی‌ترین علت بروز مشکل پشت سر هم زنگ خوردن آیفون و قطع نشدن تصویر آن، گیر کردن شاسی پنل یا مشکل در سیم‌کشی است. برای رفع این مشکل باید شاسی زنگ را به حالت عادی برگردانید. در‌صورتی‌که مشکل از شاسی پنل نباشد، تعمیرکار سیم‌کشی دستگاه را بررسی می‌کند. ممکن است اتصالات سیم‌کشی شل یا آسیب دیده باشد که باعث ایجاد مشکلات در عملکرد دستگاه شوند. متخصص حرفه‌ای قبل از تعمیر آیفون تصویری، همه اتصالات را به‌طورکامل چک و در صورت لزوم آن‌ها را محکم یا تعویض می‌کند.

تعمیر روشن ماندن تصویر و زنگ خوردن آیفون تصویری با بررسی اتصالات

6- آبی شدن صفحه مانیتور آیفون تصویری به دلیل اختلال دریافت سیگنال

یکی از متداول‌ترین مشکلات آیفون تصویری، آبی شدن صفحه مانیتور است. بروز این مشکل دلایل مختلفی دارد. تعمیرکار برای عیب یابی آیفون تصویری در‌صورت آبی شدن صفحه مانیتور ابتدا پنل آیفون و سیم‌کشی آن را بررسی می‌کند. در‌صورتی‌که مشکل از این قسمت‌ها نباشد، باید مانیتور آیفون چک شود. به‌طورکلی مشکل آبی شدن صفحه مانیتور در آیفون تصویری کوماکس ممکن است به دلایل زیر رخ دهد:

  • خرابی برد پنل LCD: برد پنل وظیفه پردازش و ارسال تصویر به مانیتور را بر‌عهده دارد. در صورت خرابی برد پنل، تصویر پردازش نمی‌شود و صفحه نمایش آبی خواهد شد.
  • مشکل در سیم‌کشی: اختلال در سیم کشی آیفون تصویری به دلایلی مانند پارگی یا قطعی سیم، اتصالی یا اتصال کوتاه، آسیب به کانکتورها یا فرسودگی سیم‌کشی رخ می‌دهد. در نتیجه وجود چنین مشکلاتی، صفحه مانیتور آبی می‌شود.
  • اختلال در مانیتور LCD: اگر مانیتور آیفون تصویری خراب شده باشد، تصاویر دریافتی از پنل قابلیت نمایش نخواهند داشت و صفحه به‌طور کامل آبی می‌شود.
  • خرابی دوربین پنل: در‌صورتی‌که دوربین پنل خراب شود یا به درستی کار نکند، تصاویر به مانیتور داخل واحد ارسال نمی‌شوند. این موضوع ممکن است منجر‌به به آبی شدن صفحه نمایش شود.
  • اختلال در عملکرد سوئیچر: سوئیچر وظیفه انتقال سیگنال‌های تصویر و صدا را به واحد‌های مربوطه دارد. خرابی آن ممکن است سبب قطعی تصویر و صدا در کلیه واحدها شود.

برای رفع مشکل آبی شدن صفحه مانیتور و تعمیر آیفون تصویری، ابتدا باید دلیل خرابی را شناسایی کنید. با دریافت خدمات از مراکز تعمیرات آیفون تصویری، عیب یابی آیفون تصویری برندهایی مانند کوماکس، تابا، الکتروپیک به‌صورت کاملا اصولی توسط یک فرد متخصص و بعد از بررسی کامل همه بخش‌های آیفون صورت می‌گیرد.

7- کار نکردن در باز کن؛ یکی از مشکلات متداول آیفون‌ تصویری

یکی دیگر از مشکلات آیفون تصویری، کار نکردن در‌باز‌کن است. در‌صورت بروز چنین مشکلی، ابتدا از سالم بودن قفل در مطمئن شوید. با درخواست از سایر همسایه‌ها برای باز کردن در ساختمان می‌توانید این موضوع را مورد بررسی قرار دهید. در‌صورت باز شدن در از طریق پنل سایر واحدها، مشکل از آیفون واحد شماست و برای تعمیر آیفون تصویری کوماکس باید اقدام کنید.
تعمیرکار برای عیب یابی آیفون تصویری کوماکس در این مورد، چند موضوع مختلف را بررسی خواهد کرد. اولین اقدامی که توسط تعمیرکار ممکن است انجام شود، بررسی بوبین قفل است. بوبین قفل برقی وظیفه خلاص کردن ضامن قفل را بر‌عهده دارد. اگر این قطعه خراب شده باشد، امکان باز شدن در وجود نخواهد داشت. رله پنل نیز یکی از قطعاتی است وظیفه باز کردن در را بر‌عهده دارد. خرابی یا آسیب دیدن رله یکی از دلایل کار نکردن در‌باز‌کن خواهد بود.
مرحله بعدی بررسی و تعویض فیوز ترانس است. ترانس آیفون تصویری برای تامین برق 12 ولت استفاده می‌شود. در نتیجه خرابی یا سوختگی فیوز ترانس ممکن است باعث اختلال در کارکرد دربازکن شود. در بعضی مواقع نیز کار نکردن درباز‌کن ممکن است به دلیل گیر کردن سیم ‌بین در و قطعی سیم قفل دربازکن باشد. تعمیرکار برای تشخیص این موضوع باید سیم‌کشی را به‌صورت دقیق بررسی کند.

8- مشکل زنگ خوردن بدون صدا در آیفون تصویری

برای رفع مشکل زنگ خوردن بدون صدا در آیفون تصویری، یک تعمیرکار حرفه‌ای بخش‌های مختلف دستگاه مانند برد صدا، پنل آیفون، سوییچر‌ دستگاه و برد تغذیه را مورد بررسی قرار می‌دهد. خرابی در هر‌ یک از این بخش‌ها ممکن است علت بروز مشکل زنگ خوردن بدون صدا در آیفون تصویری کوماکس باشد. در بعضی موارد نیز خراب شدن بلندگو باعث بروز این مشکل می‌شود. در این صورت با تعمیر و تعویض بلندگو می‌توان مشکل زنگ خوردن بدون صدا را به‌طور کامل برطرف کرد.

زنگ خوردن بدون صدای آیفون تصویری باعث باز نشدن درب می‌شود.

اهمیت دریافت خدمات از مراکز تخصصی برای تعمیر آیفون برندهای مختلف

در این مقاله با متداول‌ترین مشکلات آیفون‌ تصویری و راه‌حل‌های مناسب برای تعمیر آیفون تصویری برندهای مختلف را در صورت بروز هر نوع مشکل آشنا شدیم. آیفون‌های تصویری برای عملکرد بدون نقص، مانند هر وسیله الکتریکی دیگری به سرویس‌های دوره‌ای نیاز دارند. بعضی قطعات و بخش‌های آیفون نیز ممکن است بعد از مدتی به تعمیر و تعویض نیاز داشته باشند. برای جلوگیری از مشکلات جدی، نقش سرویس‌های دوره‌‌ه‌ای و تعمیر توسط یک فرد متخصص و ماهر را جدی بگیرید.

بی‌توجهی به این موضوعات در برخی موارد ممکن است منجر‌به ‌صرف هزینه‌های بالا برای تعمیرات و حتی تعویض کامل دستگاه شود. اگر آیفون تصویری شما دچار مشکلی است که در این مقاله آن را پیدا نکردید، در قسمت نظرات، مشکلتان را برای دریافت مشاوره در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید از دانش تخصصی تعمیرکاران ما برای تعمیر آیفون تصویری بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما (پاسخگویی تا 12 شب)